Costa Brava Hotell
Costa Brava Hotell Quepos ligger ungefär 10 minuter med bil från Nahomi-parken och 3 km från Super Jordix.
Detta hotell, som ligger 3,1 km från Jeddah internationella utställnings- och kongresscenter, erbjuder närhet till Estadio De Damas, som ligger ungefär 4 km bort. Hotellet erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Menderes tunnelbanestation (2 km) och Playa Espadilla Sur (4,1 km). Underhållningsalternativ i området inkluderar Republik Club ungefär 15 minuter med bil från Costa Brava Hotell. Busshållplatsen Parada de Paquita är belägen inom några kvarter från boendet.
Det här hotellet erbjuder rum med balkong tillsammans med luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. Costa Brava Hotell har en handikappdusch, en separat toalett och ett handfat i rummen. Badrummets bekvämligheter inkluderar badlakan och handdukar, och nödvändigheter som en handikappdusch, en duschkabin och en separat toalett.
Restaurangen Rancho Leon, som erbjuder sydamerikanska rätter, ligger ungefär 27 km bort.
- Lokala sevärdheter
- Cementerio Viejo3969 km
- Mercado Municipal de Quepos3549 km
- Manuel Antonio Nature Park & Wildlife Refuge4707 km
- Colegio Ecoturistico del Pacifico4038 km
- UNED - Centro Universitario Quepos3359 km
- Canopy Safari3532 km
- Nahomi-parken3945 km
- The Captain's Booty4086 km
- Testigos de Jehova3572 km
- Flygplatser
- Quepos Flygplats7 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
På rummet
- Handfat
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Ett gratis boende erbjuds för alla barn under 9 år om ingen extrasäng krävs.
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Quepos från Costa Brava Hotell?
Det är 5 km mellan Quepos flygplats och Costa Brava Hotell. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Costa Brava Hotell?
Gäster på Costa Brava Hotell måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Costa Brava Hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på Costa Brava Hotell är 50$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Costa Brava Hotell?
På Costa Brava Hotell kan gästerna välja mellan Trebäddsrum och Dubbelrum.